2018_11_24 - TJ Sokol Kostelec na Hané-HK (STM)

Název

Popis

24. 11. 2018 TJ Sokol Kostelec na Hané „B“
Ve sportovní hale v Kostelci na Hané se dne 24.11.2018 uskutečnil turnaj MINI ml. za účasti družstev Cement Hranice A, TJ Sokol II Prostějov a TJ Sokol Kostelec n/H - HK B. Vzhledem k tomu, že se na turnaj nedostavilo družstvo Tatranu Litovel, poskytlo družstvo Cementu Hranice 4 a Kostelec 1 střídající hráče k vytvoření 4. týmu. Ve finále tedy hrály současně úplně všichni hráči a všechny střídačky zely prázdnotou. Hrálo se bez počítání skóre 2x 10 min, resp. 4x 5 min. Hráčům bylo bez střídání dopřáno krátké občerstvení uprostřed poločasu. K žádnému zranění nedošlo. Utkání zodpovědně odřídili starší dorostenci.
Bohužel nelze nezmínit v poslední době čím dál častější fakt, že část trenérů se v průběhu turnajů významně brání hrát osobní obranu. Konkrétně tým Cementu Hranice na turnajích nejenže odmítá praktikovat osobní obranu alespoň v prvním poločasu, ale dokonce nutí ostatní družstva k tomu, aby hrála obranu zataženou minimálně v jednom poločasu. Na tomto turnaji v průběhu utkání Hranice-Kostelec dokonce vše vyvrcholilo stažením družstva Hranic z palubovky s tím, že nebudou hrát do té doby, než Kostelec začne praktikovat výhradně zataženou (zónovou) obranu. Aby nedošlo ke skandálnímu ukončení turnaje a hlavně, abychom dětem zbytečně neukazovali, jak my dospělí se neumíme domluvit (zřejmě by jen stěží chápaly, že tým z Hranic není ochoten respektovat pravidla hry), upřednostnili pořadatelé turnaje zájem dětí a nechali turnaj dohrát, byť se zataženou obranou, kterou bohužel nelze považovat jako nejlepší obranný systém pro kategorii MINI. Pevně věřme, že se při dalším měřením sil s hranickým týmem těmto nedospělým přístupům budeme moci vyhnout a naopak vždy vlastním chováním dávat dětem ten nejlepší příklad. Jen tak přispějeme k jejich příznivému nejen fyzickému vývoji, na němž se vekou měrou jako trenéři podílíme, a samotné respektování nastavených nejen házenkářských pravidel k tomu určitě patří.